ul. ks. Piotra Skargi 10, Grójec |
Kontakt i Rejestracja
tel.: 48 664 93 52
wykonywana aparatem Ocuscan firmy Alcon – przy kwalifikacji do zabiegu zaćmy niezbędne jest prawidłowe i bardzo dokładne przeprowadzenie kalkulacji soczewki, która zostanie wszczepiona w miejsce zmętniałej soczewki. Celem przeprowadzania jak najbardziej dokładnej i prawidłowej kalkulacji soczewek używanych do zabiegów usunięcia zaćmy konieczne jest wykonanie biometrii. Biometria jest to pomiar długości gałki ocznej i zobrazowanie struktur oka. Jest to badanie mające na celu bardzo dokładne zwymiarowanie gałki ocznej i kalkulację mocy soczewki, która zostanie wszczepiona w miejsce zmętniałej soczewki podczas fakoemulsyfikacji zaćmy.
służy ocenie przestrzeni widzianej przez nieruchome oko, stosowana w diagnostyce jaskry, chorobach nerwu wzrokowego, uszkodzeniach ośrodkowego układu nerwowego. Urządzenie to umożliwia bardzo dokładne badanie pacjenta. Wbudowany komputer jest wyposażony w statystyczną bazę danych z wieloletnich badań klinicznych na całym świecie, co umożliwia automatyczne projektowanie przebiegu testu w zależności od wieku pacjenta.
jest łatwym, szybkim badaniem pozwalającym na określenie wady refrakcji oka bez żadnego przygotowania badanego. Polega ono na kilkukrotnym pomiarze w podczerwieni prawidłowego obrazu, który tworzy się na siatkówce oka przy użyciu zestawu soczewek. Autorefraktometr nie dokonuje oceny narządu wzroku, ani nie wykrywa chorób oczu, mierzy jedynie wielkość wady: nadwzroczność, krótkowzroczność i astygmatyzm.
pozwala ocenę wszystkich struktur przedniego odcinka gałki ocznej: powiek, twardówki, spojówek, tęczówki, soczewki i rogówki. Jest to uzyskiwane poprzez użycie bardzo silnego źródła światła połączonego z mikroskopem rogówkowym. Badanie w lampie szczelinowej pozwala na szczegółową ocenę anatomii tych struktur oka i właściwą diagnozę wielu chorób narządu wzroku. Przy zastosowaniu jednoczesnym lampy szczelinowej wraz z soczewkami dodatkowymi (np. trój lustro Goldmana) można bardzo szczegółowo ocenić siatkówkę oka. Używany sprzęt cechuje nowoczesność zastosowanych rozwiązań, niezawodność, wysoka jakość optyki oraz elastyczność w spełnianiu większości potrzeb badania okulistycznego.
jest to podstawowe, charakteryzujące się wysokim współczynnikiem wiarygodności. Jest ono powszechnie stosowane w praktyce okulistycznej.
Badanie jest jednym z głównych badań wykonywanych przy leczeniu AMD. Angiografia fluoresceinowa jest to badanie stanu naczyń siatkówki. Badanie polega na dożylnym podaniu kontrastu i wykonaniu zdjęć oka. Przy użyciu specjalnych filtrów uzyskujemy informacje o stanie dużych i małych naczyń siatkówki, zmianach barwnikowych i zmianach nowotworowych.
to bardzo nowoczesna, nieinwazyjna technika obrazowania przekroju tkanki np. siatkówki oka i okolicy nerwu wzrokowego, w której wykorzystuje się światło rozproszone na poszczególnych warstwach badanej tkanki.
Metoda wykorzystywana jest do oceny siatkówki ze szczególnym uwzględnieniem plamki co jest podstawowym i najważniejszym badaniem przy kwalifikacji pacjentów do zabiegów witreoretinalnych, do oceny wyników zastosowanych procedur chirurgicznych oraz do leczenia AMD (zwyrodnienia plamki żółtej)
Optyczna tomografia jest również bardzo użyteczna u pacjentów z jaskrą, która nieleczona lub źle zdiagnozowana kończy się całkowitą utratą widzenia. Ponieważ badanie może być wielokrotnie powtarzane, pozwala na monitorowanie przebiegu choroby i skuteczności leczenia.
służy do oceny neuropatii jaskrowej poprzez dokładne zaznaczenie tarczy nerwu wzrokowego podczas badania. Przy leczenie pacjenta jaskrowego badanie to daje możliwość śledzenia postępu choroby. Dodatkowym atutem tego badania jest możliwość stereoskopowej oceny zagłębienia w tarczy nerwu wzrokowego.
Wielu okulistów zajmujących się leczeniem jaskry uważa badanie HRT za najistotniejsze dla właściwego leczenia tej choroby.
to aparat emitujący fale ultradźwiękowe. Można dzięki temu zobrazować gałkę oczną w różnych przekrojach, jej poszczególne warstwy i budowę. Można także częściowo uwidocznić struktury znajdujące się poza gałką, w oczodole. USG w sposób pewny pozwala diagnozować:
Ultrabiomikroskopia to badanie USG przedniego odcinka oka, służy do badania rogówki, komory przedniej, kąta przesączania, tęczówki, soczewki i ciała rzęskowego. Jest to badanie ważne w diagnostyce jaskry.
Jest to badanie ważne w diagnostyce jaskry. Dostarcza informacji w jaki sposób dochodzi do podwyższenia ciśnienia śródgałkowego. W urazach gałki ocznej możemy zobrazować stopień uszkodzenia gałki, ocenić charakter i usytuowanie ewentualnych ciał obcych.
Pozwala zróżnicować cysty tęczówki i ciała rzęskowego od guzów.Za pomocą tego badania możemy także ocenić skuteczność zabiegów przeciwjaskrowych oraz określić umiejscowienie wszczepów soczewkowych po operacjach usunięcia zaćmy.
© 2024 IG-tech